Hakkımızda

Nilda KAPÇI

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü 2012 yılında tamamladı. Lisans eğitimine devam ederken İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde staj yaptı. Otizmli ve engelli bireylerle yapılan gönüllü çalışmalara katıldı. Lisans eğitimi sonrasında bir yıl süreyle Doç. Dr. Azmi Varan’ın asistanlığını yürüttü.

Yüksek lisans eğitimine Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü Travma Modülünde başlayarak 2016 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi sırasında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Biriminde süpervizyon eşliğinde 2 dönem boyunca danışan takibi yaptı. Aynı zamanda özel bir danışmanlık merkezinde danışan gördü.

Yüksek lisans eğitimi süresince Bilişsel Davranışçı Terapi üzerine eğitim gördü ve Okan Üniversitesi Psikoloji Biriminde takip ettiği vakalar üzerine süpervizyon aldı. Ayrıca Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen “Şema Terapi”, Dr. Zeynep Armay tarafından verilen “Kanser Hastalarında Psikoterapi Uygulamaları” eğitimlerine katıldı. Lisanslı evlilik ve aile terapisti Sibel Erenel’in eğitmeni olduğu Satir Pasifik Enstitüsü onaylı “Virginia Satir Sistemik Dönüşümsel Aile Terapisi” ve DBE tarafından verilen ‘1. ve 2. Düzey EMDR Terapisi’ eğitimini tamamladı.

Çocuk psikolojisi alanında Okan Üniversitesi “Oyun Terapisi Yaklaşımları” ve Nilüfer Devecigil tarafından verilen “1. Düzey Deneyimsel Oyun Terapisi” eğitimlerini tamamladı. Uzm. Psk. Nur Dinçer ve Psk. Dr. Olcay Güner tarafından verilen “Çocuklarla Sanat Terapisi” eğitimini aldı.

3. dalga Bilişsel Davranışçı Terapilerden sayılan ve Dr. Joe Oliver tarafından verilen “Kabul ve Kararlılık Terapisi” eğitimine halen devam etmektedir.

Hemen Arayın