Bireysel Danışmanlık

ObogL8aBireysel danışmanlık hizmetinin temel amacı; duygu, düşünce ve davranış alanlarında yaşanan problemleri çözmek, kişilerin günlük hayatındaki sorunlarla daha iyi baş etmesini, kaynaklarının artmasını ve var olan kaynaklarının daha iyi kullanmasını sağlamaktır. Bireysel danışmanlık fark etme ve dönüştürme sürecidir. Birey işlevselliğini olumsuz etkileyen duygu, düşünce ve davranışları danışman eşliğinde keşfeder; bu keşifle birlikte problemin azaltılması ve ortadan kaldırması, bireyin kendini ve ilişkilerini dönüştürmesi hedeflenir.

Seanslar danışanın ihtiyaçları, beklentileri ve hedeflerine göre şekillenir. İhtiyaç görülmesi durumunda psikiyatr ile iş birliği içinde danışmanlık hizmeti verilebilmektedir. Eğer değerlendirme seansları sonunda kurumumuzda verilen hizmetin kişiye ve soruna uygun olmadığı düşünülürse gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.

Bireysel danışmanlık danışan ve danışman arasında gizlilik ilkesi doğrultusunda ilerler. Danışanın kendine ve başkasına zarar verme riski durumu dışında danışan ve seanslar hakkında hiçbir bilgi paylaşılmaz.

Seanslar yaklaşık 50 dakika sürer. Bireysel danışmanlık genellikle haftada 1 seans sıklığında devam eder. Başta belirlenen terapi hedeflerine yaklaşılması halinde seans sıklığı düşer. Danışan ve danışmanın uygun gördüğü noktada seanslar sonlandırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın